Ako kvety zlepšia spánok?

Máte problémy so spánkom? V tom prípade by tieto rastliny nemali chýbať vo vašej spálni.

Levanduľa

Levanduľa je veľmi populárna v kozmetike a starostlivosti o telo. Táto úžasná rastlina má jedinečnú vôňu, ktorá má relaxačný účinok, takže jej vdychovanie môže zlepšiť váš spánok. Okrem toho účinne lieči úzkosť a nespavosť.

Svokrin jazyk

Kvety v domácnosti

Sansevieria trojpása filtruje vzduch a poskytuje kyslík vo veľkých množstvách. Z tohto dôvodu sa hodí do vašej spálne a výrazne zlepšuje váš spánok tým, že skvalitňuje vzduch.

Brečtan

Je ľahké ho pestovať a nepotrebuje veľa slnka. Pracuje ako silný vzduchový filter, ktorý je schopný absorbovať veľké množstvo formaldehydu. Ten môže vznikať z vonných sviečok alebo osviežovačov.

Mučenka

Bylinkári považujú mučenku za dôležitú rastlinu pri nespavosti spôsobenej duševnými starosťami, prepracovaním, alebo nervovým vyčerpaním. Je súčasťou rôznych bežne predávaných sedatívnych prípravkov. Mučenka sa používa pre drobné problémy so spánkom u detí i dospelých.

Aloe vera

Aloe vera ponúka mnoho výhod, vrátane odstránenia chemických látok z čistiacich prostriedkov, ktoré znečisťujú vzduch, ktorý dýchame.

Harmanček

Už po stovky rokov sa tieto kvety používali na vytvorenie upokojujúcich čajov. Dnes sú tiež často používané aj vo forme výťažkov, kapsulí a práškov. Masť s výťažkom z harmančeka je tiež veľmi účinná pri znižovaní zápalu, začervenania a svrbenia kože a pokožky hlavy.

Bytové rastliny dokážu zmeniť vzduch, energiu, ale i celkovú atmosféru v každom byte. Ak chcete zisťiť viac, sledujte náš blog, kde sa venujeme pestovaniu týchto rastlín a skvalitňovaniu prostredia v ktorom žijeme práve vďaka kvetom v domácnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *